Чому ЗСУ отримує менше
avatar

Із серії — «как я провел лето»… «былое и думы»…
*********************************************
Цілий тиждень навчав майстерності ефективної комунікації інструкторів Національної гвардії в рамках тренінгу «Курс лідерства» і мимоволі порівнював відношення до психологічних тренінгів і організацію занять в НГУ і ЗСУ.
 
Існує думка, що Нацгвардія завжди отримує більше ніж ЗСУ — мабуть що так, бо завжди більше отримує той, хто до цього готовий — той, хто готовий більше прийняти!
 
Минулі два роки я багато працював з ЗСУ — в АТО, на полігонах, в ППД.
 
Здебільше це були заняття направлені на самодопомогу при стресі, запобігання виникнення посттравматичних стресових розладів, прискорення відновлення та таке інше.
Навіть таку тему — однозначно корисну для військових, які приймають участь в бойових діях — командування військових частин (особливо сухопутних) сприймало, м’яко кажучи, без ентузіазму і організовувало за остаточним принципом — на заняття направлялись лише військовослужбовці вільні від нарядів, планових занять та господарських робіт.
 
І я не можу уявити щоб командування ЗСУ або Сухопутних військ запропонувало або хоча б погодилось на пропозицію психологічної служби, психологів, волонтерів щодо проведення психологічних тренінгів типу «Ефективна комунікація» для офіцерського та молодшого командного складу: їм ніколи навчатись працювати з особовим складом — працювати треба! (як кажуть «Ніколи думати — трясти треба!»wink
 
Незважаючи на декларацію щодо готовності до переходу на стандарти НАТО ментальність нашого генералітету залишається радянською — все нове, ефективне їх лякає, насторожує, саботується і викликає протидію.
 
Якщо в НГУ зміни ініціюються і активно підтримуються зверху, то в ЗСУ верхи активно тормозять / глушать ініціативу, що надходить знизу.
 
В учбових центрах НГУ в процесі КМБ проводиться «Мотузковий курс» — тренінг згуртування військових колективів.
 
Для молодших командирів та інструкторів було організовано 5-ти денний «Курс лідерства» який крім «Мотузкового курсу» включав тренінг «Стратегічного лідерства», «Ефективної комунікації», «Розвитку лідерських якостей, саморегуляції і мотивації».
 
5 днів, з 9:00 до 18:00, більше ста майбутніх інструкторів навчались бути лідерами, ефективному безконфліктному спілкуванню, улагодженню конфліктів, мотивації та ефективному керуванню підлеглими, саморегуляції — отримували психологічні знання та навички роботи з підлеглими та з самим собою — без відволікання на наряди, бойове навчання за спеціальністю чи будь-які інші вкрай необхідні поточні роботи.
 
Хтось чув про щось подібне в ЗСУ?
 
Хтось може уявити в ЗСУ щось подібне?
Тут Ви маєте можливість вподобати допис, поділитись з друзями та підписатись на оновлення

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

СПАМ-фильтр *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>