Випуск 7 «ПРОФІЛАКТИКА ВИНИКНЕННЯ СТРЕСУ»

Доброго дня!
Сьогодня ми розглянемо питання ПРОФІЛАКТИКИ ВИНИКНЕННЯ СТРЕСУ — що необхідно зробити, щоб уникнути або хоча б зменшити руйнівну дію стресу і тим самим зберегти здоров’я  та запобігти виникненню посттравматичного стресового розладу у військовослужбовців та інших учасників бойових дій.

Звичайно найпростіше — усунути вплив усіх психотравмуючих чинників які ми розглянули у попередніх випусках розсилки.

Забезпечити
— високий рівень матеріально-технічного забезпечення,
— достатні санітарно-гігієнічні та побутові умови в зоні бойових дій,
— можливість повноцінного відпочинку на передовій та своєчасну ротацію особового складу.

Організувати соціально-психологічний супровід
— особового складу — в бойових умовах, на відпочинку в зоні бойових дій і під час ротації,
— населення, що проживає в зоні бойових дій,
— біженців, які покинули свої домівки аби втекти від війни.

Забезпечити учасників бойових дій і населення достовірною інформацією — про успіхи та невдачі, про наявні проблеми та перспективи їх вирішення, про можливість надання допомоги у вирішенні насущних питань.
**************
Однак все це визначається об’єктивно існуючими умовами і можливостями, що мало залежать від пересічних громадян, учасників бойових дій та постраждалих від них.
— не від нас залежить інтенсивність обстрілів, викликані ними руйнування, загибель рідних і близьких,
— організація постачання, відпочинку, соціально-психологічної та організаційної допомоги визначаються наявністю матеріальних ресурсів і кваліфікованих кадрів.

0 Підлеглість стресу (2)Ми не завжди можемо запобігти бойовим діям та уникнути екстремальних ситуацій, але можемо підготуватися до них — підвищити психологічну стійкість і підготовленість — для розширення зони стабільності, підвищення професійних навичок, набуття навичок саморегуляції та розширення діапазону адаптації нашого організму і нашої психіки.

Цьому сприяють
— організація бойової підготовки військовослужбовців та добровольців, які планують брати участь у бойових діях — навчання в умовах максимально наближених до бойових з відпрацюванням реального бою з використанням піротехніки та інших засобів імітації,
— екстремальні види спорту, східні єдиноборства та інші бойові види спорту,
— заняття медитативними практиками — йога, цигун

Знання про загрозу захворювання полегшує запобігання та протидію, тому важливим інструментом підвищення психологічної готовності військовослужбовців до бойових дій і екстремальних ситуацій є
— навчання основам психології стресу
— роз’яснення механізму його виникнення,
— особливостей протікання психофізіологічних процесів, що виникають при цьому,
— прийомів і методів організації першої психологічної допомоги при гострих психоемоційних реакціях на стрес,
— динаміки розвитку посттравматичного стресового розладу,
— а також формування у військовослужбовців особистої та колективної відповідальності за психологічний стан — свій та оточуючих,
— військово-патріотичне виховання — військовослужбовців, підростаючого покоління і населення в цілому,
— інформування про можливі — стратегічні й локальні, позитивні й негативні — наслідки ведення бойових дій — для країни в цілому, для підрозділу та особисто для кожного військовослужбовця.

Все це — заходи, які необхідно проводити ДО виникнення екстремальних ситуацій і бойових дій — вони дозволяють запобігти виникненню стресу або істотно знизити його негативний вплив і тим самим запобігти виникненню посттравматичного стресового розладу.

0 ПРОФіЛАКТИКА виникнення стресу (2)

Якщо у вас є питання, можете їх задати нижче в коментарях

На цьому ми сьогодні закінчимо.

У наступному випуску розглянемо що необхідно зробити для відновлення психічного здоров’я та запобігання виникненню ПОСТТРАВМАТИЧНОГО СТРЕСОВОГО РОЗЛАДУ після впливу екстремальної ситуації — у випадку, якщо уникнути стресу не вдалося.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

СПАМ-фильтр *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>